BUTŲ PATALPŲ SU DALINE APDAILA APRAŠYMAS

PamataiPoliai
Laikanti konstrukcijaMūras , surenkamos g/b perdangos plokštės
Išorės sienos, fasadaiPagal projektą. Silikatiniai blokeliai/silikatinių plytų mūras  250-380 mm, polistirenas, tinkas, klinkeris.
Vidinės sienos ir pertvarosMūras iš silikatinių / fibo blokelių. Nutinkuotos. Buto vidinės pertvaros –karkasinės , dviejų sluoksnių gipso kartono plokščių su vidaus užpildo medžiaga. Gipso kartono plokščių paviršius neglaistytas, nedažytas, siūlės ir sujungimai neužtaisyti.
Perdangos ir lubosSurenkamos g/b plokštės , lubų paviršius – betonas, nešlifuotas, netinkuotas, neglaistytas, nedažytas, sujungimai neužtaisyti. Statytojas informuoja, kad surenkamų g/b perdengimo plokščių lubos gali turėti įlinkį leistiną pagal STR 2.05.05:2005 „Betoninių ir gelžbetoninių konstrukcijų projektavimas“. Laiptinėse sienų ir lubų apdaila – tinkas , dažymas.
Langai ir palangėsButuose, komercinėse ir kitose bendro naudojimo patalpose – langai ir durys iš plastikinių profilių su trijų stiklų su dviejų kamerų stiklo paketu su vidiniu selektyviniu stiklu. Langų atidarymas pagal projektą. Vidinės palangės įrengiamos
DurysĮėjimo durys į butą – viengubos „šarvo tipo“, daugiasluoksnės su garso izoliaciniu užpildu, 2 spynos , „akutė“. Vidinės buto durys bei staktos neįrengtos. Namo išorinės įėjimo durys su stiklu, rėmas iš aliuminio profilio.
GrindysVisame buto plote įrengiamas betoninis išlyginamasis pagrindas ant garsą izoliuojančios plokštės. Grindų sluoksnio storis pagal projektą. Buto grindų danga nesudėta. San. mazge bei likusiame buto plote hidroizoliacija neįrengiama.
BalkonasBalkonų grindys  – betonas. Plytelės ar kitą dangą neįrengamos. Sumontuoti turėklai – pagal projektą.
ŠildymasKolektorinė –centrinė  miesto tinklų šildymo sistema, su kiekvienamnam butui šildymo apskaitos skaitikliais. Sumontuoti balti lakštinio plieno radiatoriai su termoreguliatoriais. Grindinis šildymas neįrengiamas. Sanmazge vandeniu šildomas gyvatukas neprojektuojamas ir neįrengiamas , tačiau numatyta montažinė dėžutė elektrinio gyvatuko rozetei ir  skalbimo mašinai. Šilumos apskaita: įrengiami skaitikliai laiptinėse esančiose kolektorinėse spintose.
StogasPastato stogas šlaitinis, apšiltintas vadovaujantis statybinių norminių aktų reikalavimais. Stogo danga – betoninės čerpės  su išorine lietaus nutekėjimo sistema.
VėdinimasPastovus oro pritekėjimas gyvenamosiose patalpose numatytas pro langus. Įrengti ventiliaciniai kanalai sanmazgo ir virtuvės zonoje (vietos numatytos vėdinimo dalies projekte), ventiliatoriai, gartraukiai neįrengiami. Horizontaliniai ortakiai palikti neaptaisyti,ventiliacijos grotelės neįdėtos.
VandentiekisPrijungtas prie miesto magistralinių tinklų. Namuose įrengti šalto ir karšto vandentiekio stovai. Šiltas vanduo bus ruošiamas įrengtuose šilumos punktuose (šilumokaičių pagalba). Vamzdžiai su aklėmis privedami iki būsimųjų san. mazgų prietaisų pastatymo vietos. Santechniniai prietaisai nestatomi. Sumontuoti buto šalto ir karšto vandens skaitikliai. Sanitarinių mazgų vietos be projektuotojų raštiško suderinimo keisti negalima.
NuotekosĮrengiami buitinių nuotekų stovai. Vamzdžiai privedami iki būsimųjų  san. mazgų patalpų. Siekiant užtikrinti projektinį vamzdynų nuolydį, nuotekų vamzdynai gali būti iškilę virš grindų išlyginamojo sluoksnio. Unitazai ir kriauklės nestatomos.
ElektraĮrengta projekte numatyta bendrųjų patalpų ir butų elektros apskaita. Buto viduje įmontuotos tarpinės elektros skydinės ,kuriose sumontuoti automatiniai jungikliai ir prijungta elektros įtampa. Butuose vidaus elektros darbai įrengiami pagal projektą, sumontuoti jungikliai ir rozetės. Transformatoriai halogeniniam apšvietimui, elektriniai gyvatukai, šviestuvai ir kiti elektriniai prietaisai-neįrengiami.
Silpnos srovėsKiekviename aukšte, laiptinėje sumontuota silpnų srovių tinklų (televizijos, telefono, įėjimo kontrolės) komutacinė dėžutė. Bute pastatyta silpnų  srovių laidų paskirstomoji dėžutė. Įrengiamas ragelis (domofonas) kiekvienam butui. Bute sumontuojami vietiniai gaisro signalizacijos davikliai pagal projektą.
Bendrojo naudojimo patalpos 
Laiptinė, liftaiLaiptinių sienos dažytos , lubos dažytos, laiptinių aikštelėse – „pakabinamos“ akustinės lubos. Laiptinėse sumontuoti šviestuvai. Laiptai ir laiptų aikštelės dengtos plytelėmis arba kita apdailine medžiaga. Turėklai – metaliniai. Įėjimo į laiptinę lauko durys  su domofonu. Liftas įrengtas.
Aplinkos sutvarkymasGerbūvis įrengiamas pagal projektą
Šilumos mazgasĮrengiamas pagal projektą

Kondicionierių įrengimo tvarka:

Butuose kondicionierius gali būti statomas tik ant buto balkono grindų, o komercinėse patalpose, kondicionieriai gali būti statomi, tik ant žemės, pagal suderintą vietą. Kondicionierius montuoti, ant išorinių sienų – draudžiama. Vidaus drenažo vamzdynus, pirkėjas turi pajungti į vidaus patalpų nuotekų tinklą. Draudžiama, kondicionieriaus, drenažo vamzdyną išvesti į pastato išorę. Visais minėtais atvejais, pirkėjas turi, šį klausimą, susiderinti su projektuotojais ir statytojais.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.